Verzameling boeken en films voor VSO De Linde

VSO De Linde biedt voortgezet speciaal onderwijs aan leerlingen met een verstandelijke beperking of een meervoudige beperking. De ontwikkeling van deze leerlingen verloopt niet vanzelfsprekend; ze hebben veel ondersteuning nodig. Met speciale begeleiding en methoden worden ze zo goed mogelijk voorbereid een actieve deelname aan de maatschappij. Elke ochtend starten de leerlingen met een half uur lezen. Dankzij een prachtige donatie van Gina en Sandra hebben ze er ineens een mooie verzameling boeken bij. Stripboeken, maar ook fijne leesboeken van bekende schrijvers als Carrie Slee, Annie M.G. Schmidt en Mirjam Oldenhave.

Gina Pantelidis en Sandra Spindler hebben allebei een licht verstandelijke beperking. Ze zijn al jaren samen. Ze hebben plannen om samen (weer) in Deventer te gaan wonen en ze willen trouwen. Maar aan al die mooie dromen komt in juli van dit jaar een einde als Sandra heel onverwacht overlijdt. ‘Dat doet nog heel veel pijn’, vertelt Gina. ‘Maar ik moet er mee leren leven.’ Ze heeft inmiddels een fijn huis gevonden bij Philadelphia en woont daar sinds een paar weken in met fijne huisgenoten. Met inpak- en vrijwilligerswerk vult ze haar dagen en dat gaat – ondanks het gemis van Sandra – eigenlijk heel goed.

Gina met boeken

Dol op kinderen

‘Sandra was een verwoed verzamelaar van (kinder)boeken, films en strips’, aldus Gina. ‘Ze was er heel zuinig op, alles zag er nog heel goed uit. Ik wilde daar graag iets moois mee doen. Sandra was dol op kinderen, en daarom ben ik op zoek gegaan naar een goed doel voor haar verzameling. Een plek waar kinderen er plezier van hebben. Dat heb ik gevonden bij De Linde. Op 9 november heb ik alles er heen gebracht en er ook mijn eigen verzameling bij gedaan.’

Gina met leerlingen die boeken lezen.

Bijzonder

‘Dat was een heel bijzonder moment’, vertelt directeur Jan Vernooij van De Linde. ‘De aanleiding is natuurlijk heel verdrietig, Gina heeft me het verhaal van haar en Sandra verteld. Heel bijzonder dat Gina dan die mooie collectie wil doneren aan onze school. We zijn harstikke blij met de boeken. Er zitten veel boeken bij die heel goed aansluiten bij onze leerlingen. Zij zijn zelf ook heel enthousiast en hebben verschillende boeken meteen meegenomen naar de klas! Lezen is heel belangrijk bij ons op school, we beginnen er elke dag mee, met alle leerlingen. Als ze zelf niet, of niet zo goed, kunnen lezen, lezen we voor, maar iedereen doet mee.’

2 leerlingen die in boek lezen

Trots

Ook voor Gina was het een speciale dag. ‘Ze waren heel blij met alle boeken en films’, lacht ze. ‘Ik kreeg zo’n warm welkom, met koffie en iets lekkers en ook nog een paar cadeautjes die de leerlingen zelf hadden gemaakt. Daar werd ik heel blij van. Ja, ik ben er trots op dat ik dit heb mogen doen en ik werd heel blij van al die vrolijke gezichten. Thuis was ik wel even emotioneel hoor, maar ik heb het gedaan voor Sandra, voor ons!’

 

Partners

© 2024 Stichting Deventer Sportploeg | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Privacy verklaring | Grafisch ontwerp VIADesign | Technische realisatie Sieronline B.V.